תכנון וילה

תכנון וילות יוקרה

מה חשוב לדעת לפני בחירת אדריכל

וילה היא קטגוריה נפרדת תחת הכותרת הרחבה יותר של "בית פרטי".

בית פרטי הוא בית העומד על שטח משלו ושאינו חולק קיר משותף עם בית אחר, בניגוד לקוטג' או לבית דו משפחתי. כשמדברים על וילה, בדרך כלל מתכוונים לבית פרטי מפואר, ובמקרים רבים, גם לבית העומד על שטח גדול יותר.

תכנון וילה מצריך סטנדרטים גבוהים יותר של בנייה שכאמור מדובר במבנה גדול, שימוש במגוון רחב של חומרים ומאפיינים עיצוביים ייחודיים. בנוסף יש חלל פנים גדול יותר בו צריך לשלב בחוכמה פתרונות לאחסון, מזוג, הצללה, תאורה ועוד. בווילות גדולות, וכמובן על פי דרישת לקוח, מעצבים חלליםעבור פונקציות שאינן שגרתיות כמו בבית פרטי "רגיל", כמו למשל: חדר כושר ביתי, מערכת קולנוע וסאונד משוכללת, חדר משחקים, מגוון חללי אירוח, בריכת שחייה וכד'.

תכנון וילות אצל אדריכל המתמחה בתחום:

בניית ועיצוב וילה הם פרויקט יקר, שעלותו מגיעה לכמה מיליוני שקלים, אם לוקחים בחשבון גם את עלות השטח.כדי לוודא שהפרויקט יבוצע על הצד הטוב ביותר, חשוב לוודא כמה דברים לגבי האדריכל שיוציא אותו אל הפועל.

  1. ניסיון מעשי מוכח בתכנון בתי יוקרה – נשמע מובן מאליו, אך כדאי מאד לסקור עבודות קודמות של האדריכל ולראות האם התנסה בתכנון וילות. מומלץ גם לתאם עמו ביקור אצל לקוח או שניים שלו, המתגוררים בוילה שתכנן ולהתרשם מהתוצאה, מרמת הגימורים ומהסגנון הכללי.גם אדריכל שתכנן בתים פרטיים רבים, לא בהכרח מכיר את תחום בתי היוקרה על בוריו והיכרותו עם התחום היא קריטית, שכן מדובר על ליגה אחרת של חומרים ופתרונות עיצוביים, אשר במקרים רבים לא נעשה בהם שימוש בבנייה סטנדרטית.

 

  1. שיחת היכרות ותיאום ציפיות–לאחר שמתכווננים על משרד אדריכלים מסוים, מומלץ לתאם פגישת היכרות, להגיע מצוידים ברשימה של נושאים חשובים ושל מאפיינים ייחודיים שמעוניינים בהם ולוודא שהאדריכל מבין בהם. כך למשל, אם נושא כגון בנייה ירוקה או בית חכם הוא קריטי עבור הלקוח, כדאי לבחור באדריכל שבקיא בתחום.

 

  1. בחירה במשרד אדריכלים המציע תכנון אדריכלי, עיצוב פנים ועיצוב חללי חוץ תחת קורת גג אחת
    ככל שפחות ידיים תהיינה מעורבות בחלקי התכנון והעיצוב השונים, כך יושג מעבר טבעי וחלק יותר בין מאפייניה החיצוניים של הווילה, לבין החלל הפנימי שלה ולבין שטחיה החיצוניים והתוצאה הסופית תהיה הרמונית ושלמה יותר.

 

  1. פיקוח צמוד על תהליך הבנייה –כדאי לבדוק האם האדריכל מציע שירות של פיקוח וליווי קרוב של כל תהליך הבנייה. גם כשהתכנון הוא מושלם ועונה על כל הדרישות, ביצוע לקוי שלו עלול לפגום באופן משמעותי בתוצאה.

 

תכנון וילה

משרד האדריכלות "נועם לוי" – תכנון ועיצוב בתי יוקרה

צוות "נועם לוי אדריכלות ועיצוב פנים" בעלי ניסיון בתכנון ובעיצוב וילות ובתי יוקרה מתוך תפיסה שתכליתו של בית היא לענות על כל קשת צרכיהם ומשאלותיהם של בני הבית – פיסיים, פונקציונליים, רגשיים ואסתטיים.

אנו מיישמים זאת הלכה למעשה באמצעות היכרות מעמיקה עם לקוחותינו לפני תחילת התכנון, שאילת שאלות והגעה להבנה ברורה של טעמם, סגנונם, אורח חייהם, הדברים שחשובים לרווחתם האישית, מגבלות פיסיות אם ישנן כאלה ולקיחה בחשבון של שינויים צפויים עתידיים.

אחד מיתרונותינו הגדולים הוא, שאנו יודעים לספק מעטפת שירות שלמה הכוללת גם תכנון אדריכלי, גם עיצוב פנים וגם תכנון שטחי חוץ.

התיאום המושלם בין שלושת המרכיבים הללו יוצר סביבת מגורים הרמונית ומגובשת, זרימה טבעית בין כל חלקי הבית וחלליו ואחידות סגנונית וויזואלית בין פנים לחוץ.

אם החלטתם לבנות או לשפץ בית בסטנדרט גבוה, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר לתיאום פגישת היכרות.

 

ניתן ליצור עמנו קשר:

בטלפון:  04-853-5753

בנייד:  054-234-9240

באימייל:  noamarchitects@gmail.com

או על ידי מילוי פרטיכם בעמוד "צור קשר" כאן באתר.

WhatsApp
שנדבר על הפרויקט שלכם ?
צרו איתי קשר לשיחת ייעוץ והיכרות